• media.page.imagelinktitleformat

Lenzing Modal Micro İplik

Lenzing Modal Micro® Eco Pure - Üst Düzeyde Yumuşaklık

Lenzing Modal Micro®, pamuğa benzer çevre dostu bir selüloz elyaftır, ancak daha yüksek mukavemet, renk parlaklığı, emicilik ve yumuşaklık gibi iyi performans özelliklerine sahiptir.

Lenzing Modal tekstil sektöründeki en sürdürülebilir elyaflaran biridir. Yenilenebilir bir ham madde olan kayın ağacı ile üretilmekte ve üretim esnasında kullanılan kimyasalların %95’i de geri dönüştürülmektedir. Lenzing Modal elyafının Üretim prosesi selüloz geri kazanımlı olması nedeniyle CO2-nötr’dür.

Lenzing Modal Micro®, yumuşak görünüm, parlaklık, nem yönetimi ve giyim rahatlığına sahip kumaşlara yol açan, özellikle ince yerler olmak üzere iplik kalitesini iyileştiren pamukla harmanlama için ideal ortaklardır.

Lenzing Modal Micro®, pamukla karışım için ideal ve iplik kalitesini iyileştiren bir elyaftır. Yumuşak görünüm, parlaklık, nem geçirgenliği ve kullanım rahatlığına sahip kumaşlar üretilmesini sağlar.

Modal kumaşlar son derece dayanıklıdır ve sık yıkamadan sonra bile şeklini ve dokusunu korur.

Modal'in ipeksi ve parlak görünümü, teri hapsetmesine ve dolayısıyla cildi daha rahat nefes almasını sağlamasına bir engel teşkil etmez.